15 / 01 / 2016

Natječaj za izbor u umjetničko nastavna i suradnička zvanja

I. za izbor u naslovna zvanja:

a) naslovno umjetničko nastavno zvanje izvanrednog profesora, za umjetničko područje, polje: kazališna umjetnost (scenske i medijske umjetnosti), grana gluma

b) naslovno umjetničko nastavno zvanje docenta, za umjetničko područje, polje: kazališna umjetnost (scenske i medijske umjetnosti), grana gluma

c) naslovno umjetničko nastavno zvanje izvanrednog profesora za umjetničko područje, polje: filmska umjetnost (filmske, elektroničke i medijske umjetnosti pokretnih slika), grana gluma

d) naslovno umjetničko nastavno zvanje izvanrednog profesora za umjetničko područje, polje: filmska umjetnost (filmske, elektroničke i medijske umjetnosti pokretnih slika), grana montaža

e) naslovno suradničko zvanje asistenta za umjetničko područje, polje: primijenjena umjetnost, grana: filmska i medijska produkcija.

Pristupnici trebaju ispunjavati uvjete propisane Zakonom o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju (Narodne novine broj 123/03, 198/03, 105/04, 174/04, 2/07 – OUSRH, 46/07, 45/09, 63/11, 94/13, 139/13 i 101/14), te minimalne uvjete propisane Odlukom Rektorskog zbora Republike Hrvatske i Pravilnikom o uvjetima za izbor u umjetničko–nastavna zvanja Nacionalnog vijeća za visoko obrazovanje (Narodne novine broj 86/10).

Prijavi na natječaj obvezno priložiti životopis, prikaz umjetničko-nastavne djelatnosti u tiskanom i digitalnom obliku (CD), dokaz o stručnoj spremi (preslik diplome) i domovnicu.

Svi podaci u prijavi moraju biti dokumentirani izvornim dokumentima ili njihovim ovjerenim prijepisom. Na natječaj se mogu javiti osobe oba spola. Natječaj traje trideset (30) dana od objave. Prijave se mogu poslati putem pošte, ili se predaju u tajništvu Akademije.

II. za izbor u suradničko zvanje i odgovarajuće radno mjesto I. vrste, na određeno vrijeme:

– asistent za umjetničko područje, polje: kazališna umjetnost (scenske i medijske umjetnosti) (1 izvršitelj), na Odsjeku glume.

Pristupnice/i trebaju ispunjavati uvjete propisane Zakonom o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju (NN broj 123/03, 198/03, 105/04, 174/04 i 2/07 – Odluka USRH, 46/07, 45/09, 63/11, 94/13,139/13 i 101/14) te uvjete koje propisuje Sveučilište da je na prethodnim razinama studija među 10% najboljih studenata, prilaže potvrdu da je studij završio u nominalnom roku uvećanom za najviše jednu godinu.

Posebni uvjeti koje moraju zadovoljavati pristupnici koji se javljaju na natječaj: Odsjek glume, ADU definira sljedeći kriteriji izvrsnosti: asistent na Odsjeku glume mora biti istaknuti mladi umjetnik (glumac) koji je već u svom dosadašnjem stručnom umjetničkom i stručnom radu ostvario zapažene rezultate.

Pristupnik za mjesto asistenta na Odsjeku glume prilaže navedene dokumente s kojima potkrepljuje izvrsnosti:

1. životopis

2. pismo namjere

3. pristupnik prilaže izjavu (pismo namjere od pola do jedne kartice teksta) da će provoditi umjetničko istraživanje

4. pristupnici koji su ranije ostvarili umjetničku aktivnost prilažu popis umjetničkog djelovanja i materijale koji potkrepljuju navode

5. pristupnici koji su ranije ostvarili stručnu aktivnost (djelovanje) prilažu materijale koji potkrepljuju navode

6. pristupnici koji su za svoj rad nagrađeni akademskim stručnim nagradama prilažu potvrde koje potkrepljuju navode

7. pristupnici koji su sudjelovali u međunarodnim studentskim razmjenama prilažu potvrde koje potkrepljuju navode

8. pristupnici koji su minimalno jedan semestar studirali na nekom stranom sveučilištu prilažu potvrde koje potkrepljuju navode

9. pristupnici koji su studijski program završili na nekom stranom sveučilištu predaju dokumentaciju o studijskom programu koji su pohađali.

Svi pristupnici natječaja pod točkom II. moraju priložiti kompletnu dokumentaciju te dokaze o obrazovanju i domovnicu. Svi podaci u prijavi moraju biti dokumentirani izvornim dokumentima ili njihovim ovjerenim prijepisom.

Sva dokumentacija (osim radova) predaje se u tiskanom i elektroničkom obliku.

Na natječaj se mogu javiti osobe oba spola.

Natječaj traje 30 dana od objave.

Prijave se mogu poslati poštom ili se predaju u tajništvu Akademije.

Autor: Marija Salopek