Alumni

14 / 06 / 2016

Tomislav Zajec na međunarodnom festivalu dramatike u Argentini

Na 2. međunarodnom festivalu dramatike Europa + Amerika koji će se održati od 10. do 26. lipnja u Buenos Airesu, Hrvatska će se predstaviti izvedbom drame Tomislava Zajeca ‘Trebalo bi prošetati psa’ u prijevodu Nikoline Židek, koja će se izvesti 13. i 20. lipnja 2016. u kazalištu Elefante Club Teatro, u režiji Matíasa Sendona. Tomislav Zajec prisustvovat će premijeri nakon koje će biti organiziran susret autora s redateljem i glumcima, te razgovor s publikom. Sukladno programu i konceptu Festivala, predstava Tomislava Zajeca kasnije će biti uvrštena u repertoar kazališta u kojem je postavljena, te će se tijekom 2016. godine odigrati još dvadeset izvedbi u redovnoj sezoni.
Tijekom boravka u Buenos Airesu, Tomislav Zajec također će održati masterclass na magistarskom studiju dramaturgije na Državnoj akademiji dramskih umjetnosti. Boravak autora i prevoditeljice u Buenos Airesu iskoristit će se i za predstavljanje publikacije Teatro croata s pet dramskih tekstova suvremenih hrvatskih autora prevedenih na španjolski, koja je objavljena radi predstavljanja na XVI. međunarodnom salonu kazališne knjige u Madridu prošle godine, a namijenjena je daljnjoj promociji hrvatskih dramskih tekstova na španjolskom govornom području.

Autor: Tea Jerić-Zanini