Alumni

12 / 04 / 2017

Tjaša Kalkan dobitnica nagrade publike na 10. izložbi HT nagrada

Posjetitelji ovogodišnje izložbe odabranih radova s tradicionalnog natječaja za HT nagradu za hrvatsku suvremenu umjetnost svojim su glasovima kao najbolji odabrali rad “Dijalozi” Tjaše Kalkan koji je ujedno njen diplomski rad pod mentorstvom prof. Gorana Trbuljaka.

tjasa_kalkan2-071216 (1)

Fotografska serija Dijalozi istražuje svakodnevicu javnog prostora, mogućnosti koje nam nudi i slobode koje nam oduzima. Vođena subjektivnim doživljajem tjelesne, pa i psihološke skučenosti, autorica performativno intervenira u strukturu tih prostora fotografirajući inscenirano žensko tijelo u odnosu na slučajne prolaznike. Tjelesne geste, inspirirane slobodom dječjeg ponašanja, služe za potenciranje neposluha, radoznalosti, igre, opuštanja te odmicanja od zadane norme koju dovodi u pitanje neposredno stvarajući drukčije tjelesno iskustvo. Akcijama stvara potencijalne dijaloge između tijela i prostora kako bi izvrnula ustaljene načine poimanja i upotrebe tijela.

Više pročitajte ovdje.

Autor: Tea Jerić-Zanini