08 / 02 / 2019

Poziv studentima za sudjelovanje u projektu festivalske platforme “Knapanje”

Otvoren je poziv Hrvatskog društva skladetelja i Centra za kulturu Peščenica KNAP svim zainteresirenim studentima ADU (studenti kazališne režije, dramaturgije, glume, oblikovanja svjetla i tona i drugi) za sudjelovanje u projektu KNAPANJE, u sklopu kojeg će se realizirati glazbena predstava koja će biti prikazana na ovogodišnjem Muzičkom biennaleu u Zagrebu.

Izvedba će se kao dio programa Muzičkog biennalea održati u nedjelju, 7. travnja 2019. u Kulturnom centru KNAP, uz nekoliko ranijih javnih izvedbi. Planirani početak probi je sredinom ožujka 2019. Voditelji projekta su prof. Sanda Majurec, studentica kompozicije i muzikologinja Helena Skljarov te doc. dirigiranja Matija Fortuna.

Cilj projekta je napraviti jedinstveno umjetničko djelo ili gesamtkunstwerk novog, otvorenog koncepta umjetničke forme, u tradiciji instrumentalnog teatra, sa željom da međusobno povezivanje studenata unutar jednog projekta pobudi veći interes prema suvremenoj glazbi, ali i suvremenoj umjetnosti općenito.

Zainteresirani studenti mogu se javiti do 15. veljače 2019. na mail: knapanje@hds.hr.
U prijavi je potrebno navesti ime i prezime, broj mobitela, naziv akademije, studij i godinu studiranja.

Tekst poziva dostupan je putem poveznice:

Autor: wpaduadmin