Međunarodna suradnja

24 / 08 / 2020

Početak ljetne škole ‘Curating in Context’

poster

Trogodišnji Erasmus+ projekt Curating in Context, kojeg partnerski provode Odsjek dramaturgije i Odsjek plesa Akademije dramske umjetnosti, Stockholm University of Arts, Centar za nove inicijative u umjetnosti i kulturi Lokomotiva (Skopje) i Centar za suvremeni ples Tanzfabrik (Berlin), započinje svoje prvo javno događanje u organizaciji Lokomotive iz Skopja. Radi se o ljetnoj online školi koja će se odvijati od 25. kolovoza do 15. rujna 2020. godine.

Fokus i tema ljetne škole su kuratorske prakse izvan konteksta vizualnih umjetnosti, ponajprije u kontekstu izvedbene umjetnosti u najširem smislu. Škola ima za cilj kritički reflektirati različite društveno-političke i ekonomske kontekste te razvijati metode kuriranja izvedbenih umjetnosti u svrhu ponovnog promišljanja njihovog odnosa prema aktivizmu, relevantnim društvenih pokretima, samoorganizacijskim modelima suradnje te u dijalogu sa suvremenim kritičkim teorijama i trans-disciplinarnim znanjima.

Sadržaj izlaganja i radnih sesija nalazi se ovdje: Summer School_Curating in Context_2020