19 / 07 / 2021

Antoneta Alamat Kusijanović, alumna produkcije na ADU-u, osvojila nagradu za najbolji debitantski film u Cannesu

alban_pichon_2141-651A6891

Na svečanom proglašenju pobjednika ovogodišnjeg Filmskog festivala u Cannesu održanom u subotu 17. srpnja, film Antonete Alamat Kusijanović Murina dobio je prestižnu nagradu Camera d’Or. Ova službena festivalska nagrada dodjeljuje se najboljem debitantskom filmu unutar svih festivalskih programa, a u konkurenciji je ove godine bio 31 naslov.

Redateljica Antoneta Alamat Kusijanović završila je studij produkcije na Akademiji dramske umjetnosti u Zagrebu, a zatim režiju na Sveučilištu u Columbia u SAD-u. Prije Murine režirala je kratki film U plavetnilo koji je osvojio nagrade u Berlinu i Srce Sarajeva te je bio nominiran za studentskog Oscara.

Murina je u subotu 17. srpnja imala svoju hrvatsku premijeru na Pulskom filmskom festivalu nakon kojeg slijede projekcije na Sarajevo Film Festivalu, na Rabu, a potom i u kinima širom Hrvatske.

*foto: Alban Pichon