07 / 03 / 2023

‘Razmetanje/IN-scene’ – ciklus međunarodnih gostovanja pet kazališnih akademija

Razmetanje

Program ‘Razmetanje /IN-scene’ polazišna je točka za razvoj višegodišnje umjetničke i pedagoške suradnje između pet kazališnih akademija: zagrebačke, ljubljanske, sarajevske, novosadske i beogradske (Akademija dramske umjetnosti Sveučilišta u Zagrebu, Akademija za gledališče, radio, film in televizijo, Ljubljana, Slovenija / Fakultet dramskih umetnosti Beograd, Srbija / Akademija umetnosti Novi Sad, Srbija / Akademija scenskih umjetnosti Sarajevo, BiH).

Naslanjajući se na tradiciju zajedničkoga izvedbenog prostora u produkcijskom i recepcijskom smislu te djelomičnu srodnost umjetničkih načina djelovanja, uspostavit će se protokol suradnje i zajedničkog rada od samih početaka umjetničkog istraživanja do finalne izvedbe.

Povezanost i međuovisnost različitih dijelova regije te implementacija raznovrsnih pedagoških i umjetničkih standarada i dosega predstavlja dodanu pedagošku, umjetničku i kulturnu vrijednost. Uz direktan rezultat upoznavanja drugačijih metoda rada, najvažniji očekivani rezultat je razvijanje koprodukcijskih kompetencija koje će značajno unaprijediti kapacitete mladih umjetnika za profiliranje na sve zahtjevnijem međunarodnom tržištu.

U prvom ciklusu Akademija dramske umjetnosti ugostit će Akademiju za gledališče, radio, film i televizija UL iz Ljubljane, prema sljedećem rasporedu:

IZVEDBA Akademije dramske umjetnosti
31. ožujka, 19 sati, kazališna dvorana ADU (Trg Republike Hrvatske 5)
N. Koljada: Kokoš
3. god. dipl. studija glume
nastavnik: red. prof. art. Borna Baletić

KOKOŠ, N. KOLJADA INFO

IZVEDBA Akademije za gledališče, radio, film i televizija UL iz Ljubljane
1. travnja, 19 sati, dvorana F22 (Frankopanska 22)
E. Ionesco: Ćelava pjevačica
3. god. dipl. studija glume, režija: Maruša Sirc