27 / 03 / 2023

Muzički Biennale Zagreb – koprodukcija studenata Odsjeka plesa ADU-a i studenata kolegija Glazbena improvizacija na MUZA-i

IMPROMIX

Pod okriljem Impronedjeljaka, serijala slobodno improvizirane i eksperimentalne glazbe, u prostoru Kluba Močvara 29. ožujka u 20 sati zajednički će improvizirati studenti kolegija Glazbene improvizacije na Muzičkoj akademiji Sveučilišta u Zagrebu, pod mentorstvom izv. prof. art. Saše Nestorovića, te studenti Odsjeka plesa na Akademiji dramske umjetnosti Sveučilišta u Zagrebu, pod mentorstvom izv. prof. art. Nikoline Pristaš.

Koprodukcija dvaju fakulteta manifestirat će se kao demokratična kokreacija glazbeno-plesne izvedbe – istodobno stvaranje bez nadređenosti jedne i podređenosti druge skupine, uzajamnost, učenje i proširenje međusobnih vidika.

Projekt se prethodno predstavio kroz otvorenu probu u sklopu projekta združenog umjetničkog područja Sveučilišta u Zagrebu nazvanog Rođendan umjetnosti, održanog 17. siječnja 2023. godine, gdje je pružen uvid u postupke stvaranja dramskih predstava, uvježbavanja glazbenih izvedbi, izrade likovnih radova, primjene umjetničkih rješenja u videoigrama, znanstvenog rada u umjetnosti i sl.

Studenti Odsjeka plesa ADU-a:
Mateo Babić, Jana Božić, Marina Brajdić, Lea Brcko, Matilda Hrastić, Nina Jugo, Genoveva Matasović, Ivona Mezulić i Marija Pehar
mentorica Nikolina Pristaš, izv. prof. art.

Studenti kolegija Glazbena improvizacija MUZA-e:
Erin Keleuva, flauta
Jan Plevko, klarinet
Matej Hermešćec, klarinet
Luka Jalšovec, klavir
Luka Ivir, udaraljke, bubnjevi
mentor Saša Nestorović, izv. prof. art.

Program Impronedjeljka:

Andrea Centazzo solo (udaraljke, vibrafon, elektronika)
Duo Andrea Centazzo i Damir P. Kafka (sopran i tenor saksofon, klavijature)
Impro session: Andrea Centazzo i zagrebački impro glazbenici
(Tena Novak, Vesna Pisarović, Igor Pavlica, Ivan Marincel, Dani Bošnjak, Franjo Glušac….)

program cijelog koncerta bit će dostupan na poveznici

koprodukcija Akademija dramske umjetnosti i Muzička akademija Sveučilišta u Zagrebu
programska suradnja sa Umjetničkom organizacijom Cargo