Međunarodna suradnja

10 / 06 / 2023

U Njemačkoj održana radionica Erasmus+ projekta ‘Green Education in Media’

GEM camp

Studenti i nastavnici Akademije dramske umjetnosti sudjelovali su na međunarodnoj radionici u sklopu Erasmus+ projekta Green Education in Media (GEM). Radionica Innovations for sustainable positive futures – Co-creating desirable scenarios for the year 2050 održana je u njemačkom gradu Drahnsdorfu od 4. do 9. lipnja 2023. godine.

Na radionici su se susreli studenti s područja filma, interaktivnih i imerzivnih medija, kao i kulture i medijskog menadžmenta s osam visokih škola iz šest zemalja. Zajedno su razvili vizije za održiviju budućnost te osmislili odgovarajuće koncepte. Kroz upoznavanje s lokalnom prirodom dobili su inspiraciju, istražili zajedničke medijske interese i formirali smislene kreativne grupe. Nakon toga uslijedila je radionica Art for Futures, na kojoj je osam timova istraživalo pristupe i inovacije za održivu transformaciju našeg društva pod utjecajem klimatskih promjena. Ideje koje su proizašle iz radionice dalje su razvijane metodom ‘dizajnerskog sprinta’ te posljednji dan prikazane u obliku teasera i prototipova u formi kratkih filmova i VR uradaka.

Na radionici su sudjelovali nastavnici doc. art. dr. sc. Goran Pavlić i doc. art. Bojan Mrđenović te studenti Nina Karaman, Tihana Martinjak, David Padovan i Ema Veseljak.

Mrežna stranica projekta GEM: https://gem-project.eu/wp/

Instagram profil projekta GEM: https://www.instagram.com/erasmus_gem/

EU logo

The creation of these resources has been (partially) funded by the ERASMUS+ grant program of the European Union under grant no. 2022-1DE01KA220-HED-000088645.

Neither the European Commission nor the project’s national funding agency DAAD are responsible for the content or liable for any losses or damage resulting of the use of these resources.