Alumni

05 / 10 / 2016

Prof. Puhovskom dodijeljena Nagrada 50. godina Motovun Film Festivala

Čestitamo prof. Nenadu Puhovskom na dodijeljenoj  Nagradi 50 godina !

Nenad Puhovski

Ove godine Motovun Film Festival nagradu za pedesetogodišnji doprinos filmskoj umjetnosti dodjeljuje jednom od naših najagilnijih filmaša, redatelju, producentu, profesoru na Akademiji dramske umjetnosti, direktoru popularnog ZagrebDoxa, neumornom Nenadu Puhovskom.

Štošta se mijenjalo u programu Motovun Film Festivala, ali jedan dobar običaj postoji od prvog dana: svake se godine slavi s jubilarcima koji su pola stoljeća tj. cijeli svoj radni vijek, posvetili umjetnosti pokretnih slika. Nenad Puhovski svoje veliko putovanje kao srednjoškolac počinje 1965. kad snima prve amaterske filmove, a jedan od njih ‘I bi veče, I bi jutro, dan sedmi’ (u kooautostvu s Darkom Tralićem), donosi mu kišu nagrada na tadašnjim omladinskimfestivalima. (Izvor: www.scena.hr)

Više na: Motovun Film Festival

Autor: Tea Jerić-Zanini