Alumni

06 / 10 / 2016

“S one strane” Zrinka Ogreste nastavlja nizati nagrade i priznanja

Film S one strane Zrinka Ogreste u čijoj su realizaciji sudjelovali i  nastavnici, studenati i alumniji ADU, nastavlja dobijati priznanja i nagrade od kojih izdvajamo:

- Veliku Zlatnu Arenu za najbolji film na 63. Pulskom filmskom i još šest Zlatnih Arena i to za režiju Zrinku Ogresti, za scenarij Mati Matišiću i Zrinku Ogresti, za najbolju glavnu žensku ulogu Kseniji Marinković za ulogu Vesne, za najbolju glavnu mušku ulogu Lazaru Ristovskom za ulogu Žarka, za montažu Tomislavu Pavlicu te za oblikovanje zvuka Martinu Semenčiću i Ivanu Zeliću. Također, filmu S one strane dodijeljena je i nagrada Hrvatskog društva filmskih kritičara “Oktavijan”.

- Kandidaturu za 89. nagradu Američke akademije filmske umjetnosti i znanosti – Oscar u kategoriji najboljih stranih filmova od strane Hrvatskog društva filmskih djelatnika.

Više aktualnih informacija o filmu  možete naći i pratiti na web stranici Hrvatskog audiovizualnog centra: www.havc.hr.

Autor: Tea Jerić-Zanini