Međunarodna suradnja

09 / 05 / 2022

UNIC – promotivni video o mobilnosti

Televizija Student je za potrebe UNIC-a* snimila promotivni video o mobilnosti, koji je moguće pogledati na sljedećoj poveznici:  https://youtu.be/nzva2xNAH5o

*UNIC - Europsko sveučilište postindustrijskih gradova, institucija koju čini osam sveučilišta posvećenih poticanju mobilnosti i uključenosti radi ostvarivanja društvenog učinka. Uz Sveučilište u Zagrebu, UNIC savez čine Sveučilište Deusto u Bilbaou (Španjolska), Sveučilište Ruhr u Bochumu (Njemačka), Koç sveučilište u Istanbulu (Turska), Erasmus sveučilište u Rotterdamu (Nizozemska), Sveučilište u Corku (Irska), Sveučilište u Liègeu (Belgija) i Sveučilište u Oulu (Finska). UNIC istražuje i stvara najodrživije načine poticanja mobilnosti europskih studenata. Omogućava mobilnosti unutar UNIC-a radi učenja, usavršavanja, nastave, istraživanja, rada ili dijeljenja usluga. Cilj projekta je da se studenti i sveučilišno osoblje mogu neometano kretati unutar UNIC-a. Ta mobilnost prilagođena je izrazito raznolikoj populaciji sveučilišta sudionika projekta. UNIC omogućuje različite oblike mobilnosti (fizički, virtualni ili hibridnu) kao i različite vrste mobilnosti (modularna suradnja, individualna razmjena, programi zajedničkih/dvostrukih diploma). Europsku mobilnost čini dostupnom puno većoj skupini studenata nego što je sada slučaj. UNIC promiče zelenu mobilnost kako bi što je više moguće smanjio ekološki otisak Europskog sveučilišta. Putuj vlakom do UNIC-ovih sveučilišta!