27 / 05 / 2022

“Ana Karenjina” klase Ruždjak Podolski reprizno u F22

Nakon premijere u ZKM-u te uspješne izvedbe na Festivalu glumca, diplomski ispit studentata 2. godine dipl. studija glume “Ana Karenjina” u klasi doc. art. Dore Ruždjak Podolski bit će izveden 1. i 2. lipnja u 19 sati u dvorani F22.

Zagreb, 31.03.2022 - Studenti glume na probi za predstavu Ana Karenjina

foto: Boris Kovačev / Cropix

Ruski klasik u izvedbi diplomske klase Ruždjak Podolski pokušaj je rekonstrukcije devetnaestostoljetne fatalne ljubavi kroz okvir kazališne probe. Univerzalnost ljudskih strasti i sudbina unutar društvenih konvencija, koje su u suštini ostale nepromijenjene do danas, lica u ovoj inscenaciji proživljavaju uz autoreferencijalni pokušaj otklona od situacije u kojoj se nalaze. Njihovo suočavanje s vlastitim istinama i odabirima prati zrcaljenje u očima čitavog društva zbog čega su prisiljena neprestano brinuti o slici koju šalju o sebi. Baš kao da su svjesna svoje neprestane izloženosti na sceni, lica i u emocionalno najpovišenijim situacijama pokušavaju objektivizirati svoj položaj sve do trenutka kada emocije prevladaju nad svakim racionalnim odabirom i prevagnu na granici između života i smrti. Kompleksnost i nijanse ljudskih osjećaja, fascinantno opisane u Tolstojevom romanu, prikazane su kroz introspektivni odnos kako lica, tako i samih izvođača naspram materijala. (Karla Leko)

Nastavnici: doc. art. Dora Ruždjak Podolski

doc. art. Saša Božić

Marin Klišmanić, umj. asist.

ULOGE:

Ana Arkadjevna Karenjina – Lidija Penić-Grgaš

Grof Aleksej Kirilovič Vronski – Roko Protić

Aleksej Aleksandrovič Karenjin – Vid Ćosić

Konstantin Dmitrijevič Levin – Antonio Agostini

Darja Aleksandrovna Oblonska „Doli“ – Aneta Grabovac

Jekatarina Aleksandrovna Ščerbacka „Kiti“ – Lucija Rukavina

Stjepan Arkadjevič Oblonski „Stiva“ – Igor Jurinić

Plemić – Josip Drame (gost klase)

Plemkinja – Karla Leko (gost klase)

Autorski tim:

Adaptacija: studenti klase Ruždjak Podolski

Asistent režije: Josip Drame, preddiplomski studij kazališne režije i radiofonije

Dramaturgija: Karla Leko, diplomski studij dramskog pisma i filmskog pisma

Produkcija: Ida Klemenčić, diplomski studij produkcije scenskih i izvedbenih umjetnosti

Oblikovanje svjetla: Bartul Pejaković, diplomski studij oblikovanja svjetla

Kostimografija: studentice diplomskog studija kostimografije: Anđela Lovrić, Josipa Primorac, Paula Peloza, Laura Špoljar, Ana Vidić

Mentorice kostimografije: izv. prof. art. Irena Sušac, Petra Dančević, assist.

Mentorica studenata kostimografije: doc. dr. art. Ivana Bakal (TTF)

Dizajn plakata: Sara Dumančić

Autor: Štefica Bartolin