15 / 03 / 2023

Pozivi za prijave na scenarističke programe Društva hrvatskih filmskih redatelja

Objavljeni su pozivi za prijave na scenarističke programe ‘Branko Bauer’ i ‘Krsto Papić’ Društva hrvatskih filmskih redatelja u 2023. godini.

Scenaristički program ‘Branko Bauer’ namijenjen je isključivo radu na razvoju scenarija za prvi ili drugi dugometražni igrani film, dok je ‘Krsto Papić’ namijenjen poticanju istraživanja i radu na razvoju scenarija za srednjemetražni i dugometražni dokumentarni film.

Na scenarističke programe DHFR-a ne mogu se prijaviti projekti koji su već drugdje dobili financijska sredstva za razvoj projekta ili produkciju projekta.

Pozive i prijavnice za scenaristički program ‘Branko Bauer’ u 2023. godini možete naći ovdje, a poziv za program ‘Krsto Papić’ ovdje. Također ih možete naći u prilogu ovog e-maila.

Ovogodišnji mentori za ‘Bauera’ su Neven Hitrec, Jelena Paljan i Sonja Tarokić, dok su mentori na programu ‘Krsto Papić’ Nenad Puhovski, Nebojša Slijepčević i Ljiljana Šišmanović.

Rok za dostavu prijava na oba programa je 15. travnja 2023. godine u 24 sata.