15 / 11 / 2023

Poziv za sudjelovanje na projektu ‘they/perform now’

Izvedi svoj performans

Pozivamo studentice/e i mlade umjetnice/ke za sudjelovanje u projektu they/perform now, platformi za promociju studentskih i profesionalnih radova s područja umjetnosti performansa. Platforma je nastala kao diplomski projekt na 2. god. diplomskog studija produkcije scenskih i izvedbenih umjetnosti studenta Marka Čavlovića na Akademiji dramske umjetnosti.

U sklopu platforme producirat će se pet studentskih i profesionalnih umjetničkih performansa. Osim mladih umjetnica/ika, prijaviti se mogu i studentice/i prijediplomskih i diplomskih umjetničkih studija na Sveučilištu u Zagrebu. Projekt će se realizirati tijekom druge polovice travnja 2024. godine - 12., 13. i 14. travnja 2024. s mogućnošću prilagodbe termina tijekom cijelog mjeseca.

Prijavom na platformu they/perform now umjetnicama/ima i studenticama/ima koji će izvoditi svoje performanse osigurat će se:

• umjetnička suradnja (ECTS bodovi) s Odsjekom produkcije na ADU (studentice/i)
  • prostorni resursi za potrebe priprema performansa na ADU i prostor za samu izvedbu (Scena F22 na ADU ili ovisno o pojedinom konceptu)
  • budžet za produkciju performansa
  • sva ostala produkcijska i tehničko-logistička podrška
  • prema želji, suradnja sa studenticom/om Odsjeka dramaturgije koja/i će pripremiti tekst o performansu i dodatne pisane materijale
  • poklon zahvale za sudjelovanje u projektu
  • fotografski i video materijali za vlastitu arhivu
  • medijska promocija rada u sklopu projekta

Prijave se odvijaju na mail markoc048@gmail.com sa sljedećim podacima:

• godinom i nazivom studija te kratkom biografijom (po izboru)
  • kratkim opisom dosadašnje umjetničke prakse i/li prijedlogom koncepta performansa za izvedbu

PRIJAVE TRAJU DO 10.12.2023.

Rezultati poziva i više informacija o daljnjem tijeku projekta uslijedit će 15. 12. 2023.

Za sva pitanja ili dodatne informacije moguće se javiti na mail markoc048@gmail.com ili @opetmarko.