Međunarodna suradnja

15 / 02 / 2024

Objavljen natječaj Erasmus+ SMS studenti studijski boravak za programske zemlje (EU-KA131) 2024./25.

Objavljen je natječaj Erasmus+ studenti studijski boravak (SMS) za programske zemlje (EU-KA131) za akademsku godinu 2024./25.

Sve informacije možete pronaći na poveznici: http://www.unizg.hr/suradnja/medunarodna-razmjena/razmjena-studenata/natjecaji/.

Novosti:

- Važno: Uvodi se potpora za putne troškove za studente (i za standardno i za „zeleno“ putovanje) te više nema odvojenih dodatnih 50 eura za „zeleno“ putovanje nego se može dodijeliti uvećana potpora za putni trošak za „zeleno“ putovanje (više detalja u tekstu Natječaja i u Dodatku III Natječaja).

- Iznosi financijske potpore za grupe zemalja kao i dodatne potpore za studente s manje mogućnosti ostaju isti kao i za ak. god. 2023./24., s time  da su Češka, Slovačka, Slovenija, Latvija i Estonija stavljene u kategoriju zemalja s višom financijskom potporom te će studenti koji odlaze u te zemlje sada primati za 50 EUR veću mjesečnu potporu nego prethodnih godina.