05 / 04 / 2024

PlesADU 2024.

PLESADU

U svom 7. izdanju, festival studenata plesa na ADU-u donosi radionice gostujućih predavača, studentske radove nastale na kolegijima Odsjeka plesa, ali i samostalne studentske radove nastale izvan nastavne produkcije.

Ovogodišnji program obogatit će gostovanje Plesnog studija INK te izvedbe i izložbe nastale u suradnji sa studentima ostalih umjetničkih područja – dramaturgije, glume, likovne, glazbene i audiovizualne umjetnosti.

Tradicionalno nas na prvi dan festivala čeka party otvorenja u DVA OSAM.

12.04. PETAK

Radionica:

On the Spot Drawn in Pencil
Studenti Odsjeka plesa i Akademije likovnih umjetnosti, dvorana 1
Zaplešite s nama u interaktivnoj instant kompoziciji između pokreta i obrisa.

Zapetljana
Tamara Biskupović, foaje scene F22
Solo rad studentice 2. god. preddipl. stud. nastao na kolegiju Koreografija 2
Mentorica: Nikolina Pristaš

The Pink Jam
Dvorana 1
DiPS INK Pula; izvode: Mark Marić, Martina Božić, Noa Pavlinović, Noah Cvijanovići Rina Renier
Voditeljica: Andrea Gotovina
Ovaj performanse, mladog plesnog ansambla iz Pule, temelji se na improvizaciji, noseći na scenu esenciju onoga što Plesni studio INK Pula predstavlja – zajedništvo, autentičnost i slobodu izražavanja.

Kuhinjski element
Mina Ugrin, scena F22
Preispitujući doživljaj rada u kuhinji, plesačica svojim koreografskim odlukama u više slojeva rastvara, u našem društveno-političkom kontekstu često umanjivanu i osporavanu, kategoriju ženskog rada u kućanstvu.

One Flesh
Sofía Ambicía, Potpuna Prisutnost i prijatelji, scena F22
Stavljanjem sebe u drag pitamo se što je za nas drag u kontekstu Akademije i otvaramo različite izvedbene i aktivističke potencijale.

Party Otvorenja
Dva Osam, Jabukovac 28

13.04. SUBOTA

Radionice:

Kuk čuvar donjeg dijela leđa
Matea Crnjak, dvorana 1
Radionica u potrazi za novim kutovima gledanja na pokret, mišiće i složenost sustava kretanja kojeg nazivamo tijelo.

Flying Low & Passing Through
Nina Fajdiga, dvorana 1
Radionica plesne tehnike – kroz odnos s podom i mreže ljudi u prostoru – za iskusne plesačice i plesače. Radni jezik: engleski

CAFARD
Ajda Nina Škvarč i Gabrijela Kambić Kovačić, dvorana 1
Samostalni rad studentica bavi se apsurdom postojanja u vlastitom svijetu; jer žohara je teško ubiti pa tako i vlastitu istinu.

Racio u prostoru, 6×6 metara, 2024.
Ivona Mezulić, dvorana 2
Pogled u proces stvaranja koreografskog rada studentice 3. godine u sklopu kolegija Istraživački projekt II.
Mentorica: Nikolina Pristaš

Limbic
Jana Božić, Nina Jugo, Marija Pehar, dvorana 1
Koreograf: Charlie Brittain
Rad proizlazi iz interesa za našu zajedničku fiziologiju i naše uvelike različito ljudsko iskustvo gubitka.

Goldberg varijacije J.S.Bacha, izvodi Glen Gould, improvizira Steve Paxton
2. god. preddipl. stud., scena F22
Koreografija: Jurij Konjar
Repertoarni projekt; povijesno nasljeđe Stevea Paxtona

Impro Jam
scena F22
U suradnji sa studentima Muzičke akademije.

14.04. NEDJELJA

Radionice:

Nadopasana
Jonathan Walton, dvorana 2
Južnoindijska praksa za utjelovljenu glazbu; svjesno postavljanje i kretanje glasa unutar tijela. Za glazbenike, glumce, plesače i svakoga tko želi smiriti preaktivan um.
Radni jezik: engleski

Suvremena plesna radionica
Ariana Prpić, dvorana 1
Otvoreno za sve posjetitelje!

Site specific
Kratki autorski radovi studenata Odsjeka plesa u zajedničkim prostorima LEX-a.
Mentorica: Irma Omerzo

Tiento
Isabela Eva Ljubičić i Danica Škreblin, dvorana 2
(Ne)suradnja u izražavanju tijela i gitare.

theOFthe
Antun Antolović i Marija Pehar, dvorana 1
U potrazi za zajedničkim prostorom interesa, kratki autorski rad studentice Odsjeka plesa i studenta Odsjeka glume propituje granice izvedbenosti kroz različite medije.

SOLA – Jučer, danas, sutra
2. god. preddipl. stud., dvorana 1
Koreografski radovi nastali na kolegiju Koreografija III.
Mentorica: Irma Omerzo

Redni broj: 41
Nina Jugo i Jan Samek, scena F22
⁠Izvedba nastaje suradnjom studentice suvremenog plesa i studenta dramaturgije, a bavi se rastvaranjem odnosa zlostavljanja i institucije.

Ovo nije mali ples
3. god. preddipl. stud., scena F22
Koreografija: Sonja Pregrad
Parabola o tome kako su nam svima tijela uronjena u međuovisnost i kako se ono čega se sjećamo, što jesmo i što možemo biti fizički međusobno dodiruje.

Stalni program:

* Padanje
Rada Sibila
Izložbeni rad studentice Akademije likovnih umjetnosti možete pronaći u prostorima Leksikografskog zavoda tijekom trajanja festivala.

* Izložba On the Spot Drawn in Pencil
2. god. preddipl. stud. Akademije likovnih umjetnosti
Izložbu radova nastalih u sklopu izvedbe 12.4. također možete pronaći u prostorima Leksikografskog zavoda tijekom trajanja festivala.

* PlesADU buvljak
Preuzmite uz donaciju ili poklonite svoje krpice, odjeću i kostime na PlesADU buvljaku kojeg vode naši volonteri u dvorani D3.

* PlesADU šank
U pauzama između izvedbi i radionica organizirano je druženje uz kavu, čaj i sokove.