Međunarodna suradnja

20 / 05 / 2024

Studenti ADU-a sudjelovali na Erasmus+ radionici u Bruxellesu

group 1st day

Sedmero studenata Akademije dramske umjetnosti Sveučilišta u Zagrebu, s odsjeka dramaturgije, filmske i televizijske režije, glume, snimanja te kazališne režije sudjelovalo je od 6. do 10. svibnja u Bruxellesu u trećem dijelu radionica / aktivnosti učenja, poučavanja i osposobljavanja (LTTA) u okviru Erasmus+ projekta Interdisciplinarni dijalog.

PROGRAM:

- predavanja umjetničkog direktora Ultima Vez, Wima Vandekeybusa, o stvaranju scenografije za pokretne izvedbe, kao i njegove praktične radionice o pokretnim izvedbama i dramaturgiji pokreta

- predavanje vizualnog umjetnika i scenografa Hansa Op De Beecka,

- video konferenciju o interdisciplinarnom projektu koji povezuje ekologiju i kazalište, koju je vodio Vladimir Bouchler (umjetnički direktor ETFI-ja), s prezentacijom filma “Suhe suze. Legenda o Aralskom moru” (naracija Emme Thompson) uz prisustvo tri glumice koje su sudjelovale u filmu.

Studenti/ce koji sudjeluju u projektu:

Patrik Sečen, 1. god. diplomskog studija kazališne režije
Anja Jogunica, 2. god. preddiplomskog studija glume
Nikolina Krupec, 2. god. preddiplomskog studija glume
Vanesa Vidaković Natrlin, 2. god. preddiplomskog studija glume
Lucija Marković, 2. god. preddiplomskog studija dramaturgije

Uz njih, u projektu su studentica filmske i televizijske režije Tihana Martinjak te studentica snimanja Dora Čaldarović, koje su, uz mentorice doc. art. Inu Bijelić i izv. prof. art. Jelenu Modrić, zadužene za izradu video priručnika koji nastaje kao rezultat svih projektnih aktivnosti.

Na belgijskoj radionici sudjelovao je i doc. art. Goran Ferčec s Odsjeka dramaturgije, koji je uz doc. art. Maju Marjančić i doc. art. Ivana Zelića, stalni član projektnog tima.

Projekt Interdisciplinarni dijalog okuplja pet umjetničkih visokih učilišta iz Europe i Oceanije: European Theatre and Film Institute – ETFI (Belgija), Stockholm University of Arts (Švedska), Hungarian University of Agriculture and Life Sciences (Mađarska), Edith Cowan University – The Western Australian Academy of Performing Arts (Australija) i zagrebačku Akademiju dramske umjetnosti.