11 / 07 / 2023

Natječaj za prijavu koncepta i/ili produciranog ‘non-fiction’ TV formata

Nova TV objavljuje natječaj za prijavu koncepata non-fiction TV formata i/ili gotovih ili dijelom gotovih televizijskih emisija (djela) neovisnih proizvođača izvorno proizvedenih na hrvatskom jeziku za emitiranje na Nova TV kanalima i/ili platformama.

Prijave se mogu slati do 23. kolovoza 2023. na e-mail adresu natjecaj@novatv.hr, s naslovom NATJEČAJ 2023.

Projekti se mogu prijaviti u jednoj ili više sljedećih kategorija:

1. Reality show u trajanju 24 – 80 epizoda, s trajanjem epizode 60 minuta

2. Entertainment show u trajanju od 13 epizoda, s trajanjem epizode 150+ minuta

3. Kviz u trajanju od 40+ epizoda, s trajanjem epizode 45-60 minuta

4. Kratki format (YouTube, društvene mreže), do 30 epizoda, s trajanjem epizode do 15 minuta

Traže se originalni, zabavni i suvremeni televizijski formati u obliku koncepta ili produciranog
formata.

a) Prijave za koncepte moraju sadržavati:

- kratku biografiju autora odnosno autorskog tima
- osobnu motivaciju
- logline emisije
- sinopsis emisije
- sinopsis pilot-epizode
- strukturu sezone
- bibliju (pravila, objašnjenje mehanizama emisije, trajanje sezone i epizoda, casting, opis natjecatelja
i ostalih sudionika, primjer voditelja/ice, opis studija i/ili lokacija snimanja, opisati prednosti i
komercijalne strane projekta)

b) Prijave za producirane formate moraju sadržavati:

- podatke o neovisnom proizvođaču (izvadak iz sudskog registra, podatak o web stranici, ako postoji,
podaci o portfelju, ako postoje)
- kratku biografiju autora odnosno autorskog tima
- osobnu motivaciju
- logline emisije
- sinopsis emisije
- sinopsis pilot-epizode
- strukturu sezone
i ostalih sudionika, primjer voditelja/ice, opis studija i/ili lokacije snimanja, opisati prednosti i
komercijalne strane projekta)*
*Ako su snimljene sve epizode sezone, biblija nije obavezna.

Na obradu osobnih podataka prikupljenih u ovom natječaju primjenjuje se Politika zaštite privatnosti dostupna na https://novatv.dnevnik.hr/stranica/politika-zastite-privatnosti. Među prijavljenim radovima Nova TV će do 30. 9. 2023. po svojoj diskreciji odabrati najbolje te autorima ponuditi mogućnost otkupa materijala/djela i daljnje suradnje koja će se regulirati ugovorom.

Nova TV ima pravo izabrati više djela i ne izabrati ni jedno od ponuđenih dijela, te u bilo kojem trenutku opozvati ovaj natječaj. U tom slučaju Nova TV će ponuditeljima vratiti predanu dokumentaciju ili ju uništiti na odgovarajući način, po svom izboru.