11 / 03 / 2024

“U procesu 7″ – ciklus izložbi ispitnih fotografija

431105481_914306543727928_1402091790836646765_n

U ADU Galeriji f8 u Zagrebu, u organizaciji Katedre za fotografiju, održava se ciklus izložbi ispitnih fotografija studenata prijediplomskog studija snimanja na Akademiji dramske umjetnosti pod nazivom “U procesu 7”.

Publika će imati priliku vidjeti izbor radova nastalih u sklopu umjetničke nastavne produkcije u posljednje dvije godine. Svaka studijska godina predstavit će se zasebnom izložbom kroz naredna tri mjeseca – 1. godina u ožujku, 2. godina u travnju, a 3. godina u svibnju.

U utorak 12. ožujka u 19 sati u ADU Galeriji f8 otvara se prva izložba iz ciklusa kojom se predstavljaju fotografski ispitni radovi studenata 1. godine prijediplomskog studija snimanja nastali pod mentorstvom prof. art. Darija Petkovića.

Na prvoj izložbi izlaže 20 studentica i studenata: Sebastijan Borovčak, Reina Brabenec, Lara Drušković, Mia Knežević, Nikolina Kušić, Katarina Landeka, Sofiia Maslyk, Sven Mrkonjić, Lana-Barbara Petak, Lidija Petrović, Vilka Rožić, Ramai Rudan, Karla Sadan, Nikola Serdar, Ivan Sučić, Antea Šoštarić, Jona Tomić, Tin Tubikanec, Stella Vlasnović i Tena Zupčić.

Izložbe su dio programa kojim Katedra za fotografiju na Odsjeku snimanja nastavlja s predstavljanjem radova nastalih u sklopu nastave na fotografskim kolegijima prijediplomskog studija snimanja. Studenti svoje radove izlažu u ovom dinamičnom akademskom prostoru umjetničkog eksperimenta, u galeriji koja posljednjih šest godina aktivno prezentira njihove projekte. Publika će imati priliku vidjeti fotografske radove nastale tijekom nastavnog procesa, odnosno kreativne studentske odgovore na postavljene zadatke. Studenti prijediplomskog studija snimanja na izložbi se predstavljaju kroz slobodne teme i tematske cjeline koje se obrađuju sukladno godini studija: studenti prve godine obrađuju dokumentarističke teme, oni s druge godine u svojim radovima koriste konstruiranu i narativnu fotografiju, dok studenti završne godine prijediplomskog studija obrađuju teme vezane za pejzaž i tijelo.

Facebook event: https://fb.me/e/1vvKgAE5A

Izložba studentskih radova ostaje otvorena do petka 29. ožujka, radnim danom od 12 do 19 sati, a subotom od 10 do 15 sati.

Organizacija izložbe:

Katedra za fotografiju